Kobieta wykonująca masaż lomi lomi twarzy młodej dziewczynie

Hawajski masaż lomi lomi – na czym polega? Jakie są efekty?

Interesuje Cię hawajski masaż lomi lomi? Jak wpływa na ciało? Czy warto się na niego wybrać? Sprawdź, na czym polega masaż z wysp hawajskich.

Szukasz skutecznego sposobu na redukcję stresu, relaks oraz pozbycie się bólu? Dobrym wyborem może być masaż Lomi Lomi. Jak przebiega? Jakie techniki są w nim stosowane i co dokładnie daje? Oto wskazówki!

Hawajski masaż Lomi Lomi – co to?

Historia masażu Lomi Lomi zaczęła się w starożytnych Hawajach, gdzie praktykowany był jako część uzdrawiających rytuałów. Jego tradycja pochodzi od Kahunów, którzy stosowali go nie tylko w celach terapeutycznych, ale też jako część religijnych ceremonii. Masaż przekazywany był z pokolenia na pokolenie, a jego techniki odkrywane tylko dla wybranych osób. Aktualnie jest on praktykowany na całym świecie, opierając się na tradycyjnych metodach. Masaż Lomi Lomi polega na długich ruchach, które przypominają fale oceanu. Masażysta używa rąk, by je wykonywać, dzięki czemu możliwe jest głębokie odprężenie oraz harmonizacja ciała i umysłu. Tego typu zabieg jest uniwersalny, dlatego też bez problemu znajdziesz zarówno masaż Lomi Lomi dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Masażysta masujący twarz kobiety leżącej na kocu

Techniki masażu Lomi Lomi

Techniki używane przez masażystów podczas masażu Lomi Lomi są następujące:

płynne ruchy przedramion, dłoni oraz łokci, zsynchronizowane z rytmem oddechu. Technika ta symbolizuje przepływ energii i ma na celu pobudzenie cyrkulacji krwi i limfy,

ruchy spiralne i okrężne. Mają na celu uwolnienie blokad energetycznych i napięć, co pozwala rozluźnić mięśnie i tkanki głębokie,

praca z ciałem jako całością. Masaż wykonywany jest na dużych obszarach ciała, nie lokalnie, 

stymulacja punktów energetycznych. Wspomaga to przepływ energii życiowej, co jest istotną częścią masażu Lomi Lomi,

płynność ruchów. Przypominają taniec, co podkreśla harmonię. Stosuje się delikatne kołysanie i rytmiczne naciski, które wprowadzają w stan głębokiego odprężenia,

olejki. Masaż wykonuje się z użyciem dużych ilości ciepłego olejku, co umożliwia gładkie przesuwanie się rąk po skórze. Dodatkowo pielęgnuje to skórę i wzmacnia doznania relaksacyjne,

intencja. Masażysta, niczym terapeuta pracuje z miłością, współczuciem i intencją uzdrowienia. 

Masaż Lomi Lomi Nui a Lomi Lomi – czym się różnią?

Choć często te terminy używane są zamiennie, masaż Lomi Lomi Nui jest zdecydowanie bardziej zaawansowaną formą masażu Lomi Lomi. Pochodzi on z tradycji Kahunów, czyli hawajskich kapłanów uzdrowicieli. Używali tej techniki jako rytuału przejścia oraz uzdrawiania. Masaż ten jest bardziej intensywny, a dodatkowo często towarzyszy mu modlitwa, elementy tańca i śpiew, co potęguje jego mistyczne działanie.

Podczas masażu Lomi Lomi Nui masażysta skupia się na głębokim połączeniu z osobą masowaną, usuwając blokady energetyczne. Techniki, które stosuje w tym rytuale, obejmują złożone ruchy, angażujące całe jego ciało, w tym stopy i kolana. Dzięki temu możliwe jest głębsze oddziaływanie na ciało pacjenta.

Kobieta przykrywająca kocem leżącą kobiete na łożku do masażu

Masaż Lomi Lomi – efekty dla całego ciała

Działanie masażu Lomi Lomi jest następujące:

– głęboki relaks i redukcja stresu,
– poprawa krążenia krwi i limfy a tym samym usuwanie toksyn z organizmu i poprawa ogólnego zdrowia,
– większa elastyczność stawów i mięśni,
– usuwanie napięć i skurczów mięśniowych,
– pełna harmonia i równowaga,
– poprawa samopoczucia,
– wzrost energii do działania.

Masaż nie tylko relaksuje i poprawia krążenia krwi, ale jest także pomocny w przewlekłych dolegliwościach bólowych, takich jak bóle pleców, stawów lub szyi. Głęboki oddziaływanie na tkanki mięśniowe sprawia, że pomaga w usunięciu przyczyn i usprawnia ogólną kondycję.

Kto powinien wybrać się na masaż hawajski? Jak często?

Jeśli odczuwasz napięcie i stres, masaż z wysp hawajskich może Ci pomóc poprawić samopoczucie i zharmonizować umysł z ciałem. Sprawdzi się także przy problemach z krążeniem, bólach mięśniowych i stawowych. To również dobry wybór dla osób, które poszukują duchowego doświadczenia oraz wewnętrznej harmonii i potrzebują głębokiego odprężenia i relaksacji. Masaż relaksacyjny jest także skuteczny dla tych, którzy prowadzą intensywny tryb życia, przez co narażeni są na przewlekłe zmęczenie. Regularne sesje pomogą przywrócić równowagę.

Jak często chodzić na masaż całego ciała Lomi Lomi? Jeśli Twoim celem jest redukcja stresu, korzystaj raz na 2-4 tygodnie, by utrzymać ogólny dobrostan psychiczny i fizyczny. Dla regeneracji natomiast warto wybierać się nawet raz w tygodniu przez dłuższy czas, aż do ustąpienia dolegliwości. Gdy celem jest praca z emocjami lub oczyszczenie energetyczne, na masaż zapisuj się co 1-2 tygodnie, szczególnie w intensywnych okresach.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi przynosi wiele korzyści, jednak nie wszyscy powinni się na niego zdecydować. Przeciwwskazania do jego wykonania dotyczą przede wszystkim:

– ciąży (warto skonsultować się wcześniej z lekarzem, gdyż w niektórych przypadkach może być stosowany),
– chorób nowotworowych,
– infekcji i stanów zapalnych,
– chorób serca i układu krążenia,
– skłonności do zakrzepów,
– zaawansowanej osteoporozy.

W takich przypadkach warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą fizjoterapii, zwłaszcza jeśli masz wątpliwości co do swojego zdrowia czy przebytych chorób. Osoba wykonująca masaż powinna być zawsze poinformowana o wszelkich schorzeniach, aby odpowiednio dobrać technikę.

Twarz masowana przez ręce

Jak się przygotować do masażu relaksacyjnego Lomi Lomi?

Jeśli chcesz doświadczyć wszystkich korzyści, jakie daje wykonany masaż Lomi Lomi, musisz zarezerwować wizytę w miejscu, które jest wyspecjalizowane w technice. Warto sprawdzić, czy ma certyfikaty potwierdzające kompetencje w tym zakresie. Ile kosztuje masaż Lomi Lomi? Cena zależy głównie od lokalizacji, czasu trwania zabiegu oraz dodatkowych usług. Warto skontaktować się wcześniej z wybranym miejscem, by uzyskać aktualne informacje.

Przed masażem relaksacyjnym Lomi Lomi nie spożywaj ciężkich posiłków i zrezygnuj z alkoholu. Zadbaj też o swój komfort psychiczny. Zrelaksuj się, wycisz i otwórz na nowe doświadczenie. W końcu masaż ten to nie tylko zabieg fizyczny, ale również duchowe przeżycie. Warto więc podejść do niego z pełną otwartością.

Jak wygląda masaż Lomi Lomi krok po kroku?

Sesja masażu przebiega zazwyczaj następująco:

powitanie masowanej osoby i krótki wywiad na temat zdrowia oraz oczekiwań,
– przygotowanie, obejmujące położenie się na stole do masażu, delikatne dotknięcia oraz rozgrzanie mięśni. Używa się tutaj specjalnych olejków, które nawilżają skórę,
– główna część masażu, w której stosowane są długie, płynne ruchy, obejmujące całe ciało. Ruchy masażysty synchronizują się z jego oddechem, co wprowadza w stan odprężenia,
– na koniec masażysta wprowadza w stan relaksacji, stosując delikatne rozciąganie lub lekkie oklepywanie, by przywrócić energię.

W trakcie masażu pamiętaj, aby komunikować się z masażystą. Informuj o wszelkim dyskomforcie, czy za dużym nacisku. Optymalne efekty osiągniesz tylko wtedy, gdy specjalista dostosuje technikę do Twoich indywidualnych potrzeb, dlatego warto zadbać o przekazywanie swoich uwag w trakcie.

Wiesz już, czym jest masaż Lomi Lomi i w jaki sposób pomaga zharmonizować ciało i ducha. To świetny wybór dla osób, które potrzebują głębokiej relaksacji i odstresowania się. Regularne masaże orientalne z pewnością pomogą Ci odzyskać dobre samopoczucie oraz poczuć ulgę w bólu.

Przeczytaj także:

Kobieta wykonująca masaż balijski kobiecie

Masaż balijski – na czym polega? Wskazania i korzyści

Masaż balijski to połączenie aromaterapii, akupresury oraz refleksologii. Na czym polega? Jakie techniki się stosuje? Sprawdź!

Kobieta wykonująca masaż tajski kobiecie

Na czym polega masaż tajski? Efekty i przeciwwskazania

Odkryj, na czym polega masaż tajski – unikalne połączenie akupresury i jogi, które przynosi relaksacyjne efekty. Sprawdź techniki i przeciwwskazania!

Masażysta wykonujący masaż sportowy pleców młodemu mężczyźnie

Masaż sportowy – na czym polega, jakie są wskazania i techniki?

Masaż klasyczny i masaż sportowy wspomagają rehabilitację. Jak je wykonywać, by leczyć kontuzje i pomóc sobie w treningu i sporcie? Sprawdź techniki.

Osoba wykonująca masaż kobido młodej kobiecie

Masaż Kobido – czym jest japoński lifting twarzy?

Chcesz wybrać się na masaż Kobido? Jakie techniki są stosowane i co dają? Sprawdź, jak się przygotować na japoński masaż twarzy.

Kobieta sama wykonująca masaż limaftyczny nóg

Masaż limfatyczny nóg – jak zrobić samemu?

Chcesz wykonać masaż limfatyczny nóg w warunkach domowych? Zastanawiasz się, jak to zrobić poprawnie? Sprawdź!