Osoba wykonująca masaż kobido młodej kobiecie

Masaż Kobido – japoński lifting twarzy bez skalpela

Chcesz wybrać się na masaż Kobido? Jakie techniki są stosowane i co dają? Sprawdź, jak się przygotować na japoński masaż twarzy.

Szukając sposobu na poprawę owalu twarzy oraz redukcję oznak starzenia, warto zainteresować się tym, co daje i jak działa masaż Kobido. Jak długo efekty po tym zabiegu będą się utrzymywać? Czy są jakieś przeciwwskazania? Sprawdźmy!

Masaż Kobido – co to?

Masaż Kobido, inaczej zwany także niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest intensywnym masażem twarzy, szyi oraz dekoltu. Pochodzi z Japonii, gdzie powstał w 1472 roku. Wszystko to za sprawą ówczesnej cesarzowej, która chciała zaakcentować i zachować swoją urodę, dlatego poprosiła o stworzenie dla niej specjalnego zabiegu. Celem masażu jest przede wszystkim głębokie odżywienie skóry, pobudzenie jej do produkcji kolagenu i elastyny, a także rozluźnienie mięśni i powięzi oraz relaks. 

Ręce uciskające łuk brwiowy leżącej kobiecie

Masaż Kobido – jak wykonywać? 

To, ile trwa masaż Kobido, zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb danej osoby. W przypadku mocno napiętych mięśni lub większych problemów z elastycznością skóry może wymagać więcej czasu na efektywną pracę. Kobido składa się z kilku etapów.

1. Przygotowanie – sesja rozpoczyna się od krótkiej rozmowy o potrzebach oraz oczekiwaniach, a także o ewentualnych problemach zdrowotnych, które mogą wpływać na przeprowadzenie masażu.

2. Oczyszczanie i demakijaż – skóra twarzy jest dokładnie oczyszczana z makijażu oraz zanieczyszczeń. Często jest puszczana w tym czasie muzyka do masażu Kobido, która pomaga się zrelaksować.

3. Rozgrzewka – stosuje się tutaj techniki rozgrzewające, na przykład delikatne głaskanie, aby przygotować mięśnie i skórę na głębsze metody masażu.

4. Masaż tkanek głębokich szyi i twarzy – etap, który rozluźnia napięcia, mogące powodować powstawanie widocznych oznak starzenia się skóry, w tym zmarszczek mimicznych.

5. Relaks – tutaj stosuje się delikatne metody, które niwelują napięcia w szyi oraz karku, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi i limfy. Jest to etap, który odżywia skórę i pobudza proces jej naprawy.

6. Drenaż limfatyczny – dochodzi do pobudzenia układu limfatycznego, by ujędrnić skórę, zredukować obrzęki oraz pobudzić organizm, by usunął toksyny.

7. Naturalny lifting skóry bez skalpela – masażysta używa złożonych technik manualnych, które pobudzają produkcję elastyny i włókien kolagenowych w skórze właściwej. Usprawnia to procesy regeneracji i ujędrnia skórę. Ma to także wpływ na poprawę owalu twarzy i konturu szyi. Kości policzkowe stają się bardziej uwydatnione, a worki pod oczami stają się mniej widoczne. Jest to podobne do efektu liftingu.

8. Stymulacja punktów akupresurowych – stosuje się w tym wypadku metody oparte na tradycyjnej medycynie japońskiej i chińskiej. Punkty są związane z różnymi organami oraz układami organizmu.

Jak wygląda masaż Kobido? Techniki

Jeśli chodzi o techniki masażu twarzy Kobido, wykorzystywane są następujące:

głaskanie – delikatne ruchy wprowadzające, rozgrzewające skórę i przygotowujące do dalszych etapów masażu,
ugniatanie – intensywniejsze ruchy poprawiające krążenie, uelastyczniające skórę i redukujące napięcie mięśniowe,
ruchy liftingujące – szybkie i precyzyjne techniki modelujące owal twarzy,
akupresura – naciskanie określonych punktów energetycznych w celu równoważenia przepływu energii Qi i redukcji napięcia,
techniki drenujące – ruchy wspomagające przepływ limfy, zmniejszające obrzęki i toksyny,
ruchy rozciągające – delikatne rozciąganie skóry w celu poprawy elastyczności i rozluźnienia mięśni,
wibracje – szybkie, pulsacyjne ruchy poprawiające mikrokrążenie i stymulujące regenerację,
oklepywanie – delikatne uderzenia poprawiające napięcie skóry i pobudzające mięśnie,
relaksacja – powolne, kojące ruchy pomagające odprężyć umysł i ciało.

Osoba masująca dekolt kobiecie

Masaż Kobido – efekty

Masaż Kobido sprawdzi się dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry bez konieczności korzystania z medycyny estetycznej. Efekty, które zauważysz, to:

– poprawa jędrności skóry twarzy, dekoltu i szyi,
– wygładzenie zmarszczek mimicznych i bruzd,
– redukcja cieni pod oczami i opuchlizny w tej okolicy,
– modelowanie owalu twarzy,
– redukcja drugiego podbródka,
– usunięcie bólu wywołanego napięciami mięśniowymi,
– wsparcie w leczeniu bruksizmu,
– relaks, regeneracja, odprężenie. 

Sprawdź w Internecie, jeśli rozważasz masaż Kobido, przed i po tym zabiegu, jak wygląda skóra. Efekty z pewnością Cię zaskoczą.

Masaż twarzy Kobido – dla kogo?

Masaż jest dla osób pragnących naturalnie poprawić kondycję skóry i zrelaksować się jednocześnie. Polecany jest dla tych, którzy chcą zredukować zmarszczki, uelastycznić skórę i zmniejszyć obrzęki dzięki drenażowi limfatycznemu. Sprawdzi się również u osób narażonych na stres, z napięciami mięśni twarzy, szyi i karku, ponieważ głęboko relaksuje i harmonizuje przepływ energii. Z Kobido mogą korzystać osoby w każdym wieku – młodsze, by zapobiec przedwczesnemu starzeniu, oraz starsze, by zniwelować widoczne oznaki upływu czasu.

Kobieta masująca twarz młodej kobiecie

Japoński masaż twarzy Kobido – przeciwwskazania

Choć efekty masażu są imponujące, to nie każdy może z niego skorzystać. Przeciwwskazania do masażu Kobido są następujące:

– infekcje ogólnoustrojowe,
– lokalne stany zapalne na skórze,
– rany, skaleczenia,
– nieregulowane nadciśnienie tętnicze.

Masaż Kobido – jak często z niego korzystać?

Korzyści z masażu Kobido uzyskasz dzięki systematyczności. Początkowo zaleca się, aby powtarzać go raz lub dwa razy w tygodniu. Później warto zapisywać się na niego co 2-3 tygodnie, by pogłębić lub utrzymać osiągnięte efekty, jakie zapewnił Ci masaż kobido. Ile zabiegów pozwoli uzyskać oczekiwany efekt? Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu. Trwałe efekty natomiast osiągniesz po 5-10 sesjach.

Jak można uzupełnić masaż Kobido? Plastry przykładowo pomagają delikatnie unosić skórę, co wspiera przepływ limfy i redukuje obrzęki. Mogą być umieszczane w miejscach szczególnie narażonych na powstawanie zmarszczek, takich jak czoło, okolice oczu i ust. Plastry stabilizują skórę i mięśnie, co pozwala dłużej utrzymać efekty uzyskane dzięki masażowi. Warto pamiętać, aby nie robić tego samodzielnie, tylko oddać się w ręce specjalisty.

Kobieta leżąca w trakcie masażu

Masaż Kobido – jak się przygotować?

Zanim wybierzesz miejsce, w którym wykonać masaż, pamiętaj, aby sprawdzić, czy pracownicy posiadają odpowiednie certyfikaty oraz doświadczenie. Dzięki temu zapewnisz sobie bezpieczeństwo podczas sesji. Sprawdź też, ile kosztuje w Twoim mieście masaż Kobido. Cena może się różnić zależnie od lokalizacji oraz renomy miejsca, dlatego warto się wcześniej przygotować.

Przed sesją wykonaj demakijaż. Mimo że wiele gabinetów to oferuje, to mimo wszystko lepiej przyjść ze świeżo oczyszczoną skórą. Nie aplikuj ciężkich kremów czy olejków, gdyż mogą utrudniać pracę terapeuty. Warto także nie spożywać dużych ilości alkoholu czy ciężkich posiłków tuż przed wizytą. Ubierz się wygodnie. Załóż luźne ubrania, które nie będą uciskały szyi ani ramion, ponieważ masaż może obejmować także te obszary.

Masaż Kobido – jak zrobić samemu?

Samodzielny masaż Kobido wymaga delikatności i odpowiedniej techniki, aby przynieść korzyści. Zacznij od dokładnego oczyszczenia twarzy i nałożenia olejku. Rozgrzej skórę delikatnymi ruchami głaszczącymi, następnie wykonaj ugniatanie palcami wzdłuż mięśni twarzy – od brody ku górze, w kierunku skroni. Masuj delikatnie wzdłuż żuchwy i szyi. Następnie wykonuj szybkie ruchy od policzków ku górze i oklepywanie opuszkami palców, szczególnie na czole i wokół oczu. Całość zakończ relaksującymi, powolnymi ruchami głaszczącymi.

Kobido to sposób na liftingujący masaż twarzy, który ujędrnia skórę i zmniejsza sztywność mięśni twarzy. Jego regularne wykonywanie pomoże Ci się także rozluźnić. Warto sprawdzić w swoim mieście, ile kosztuje masaż Kobido i samemu przekonać się o jego efektach. 

Przeczytaj także:

Kobieta wykonująca masaż lomi lomi twarzy młodej dziewczynie

Hawajski masaż lomi lomi – na czym polega? Jakie są efekty?

Interesuje Cię hawajski masaż lomi lomi? Jak wpływa na ciało? Czy warto się na niego wybrać? Sprawdź, na czym polega masaż z wysp hawajskich.

Kobieta wykonująca masaż balijski kobiecie

Masaż balijski – na czym polega? Wskazania i korzyści

Masaż balijski to połączenie aromaterapii, akupresury oraz refleksologii. Na czym polega? Jakie techniki się stosuje? Sprawdź!

Kobieta wykonująca masaż tajski kobiecie

Na czym polega masaż tajski? Efekty i przeciwwskazania

Odkryj, na czym polega masaż tajski – unikalne połączenie akupresury i jogi, które przynosi relaksacyjne efekty. Sprawdź techniki i przeciwwskazania!

Kobieta sama wykonująca masaż limaftyczny nóg

Masaż limfatyczny nóg – jak zrobić samemu?

Chcesz wykonać masaż limfatyczny nóg w warunkach domowych? Zastanawiasz się, jak to zrobić poprawnie? Sprawdź!

Osoba wykonująca drenaż limfatyczny dłoni

Drenaż limfatyczny – na czym polega masaż limfatyczny na obrzęki

Drenaż limfatyczny to specjalny rodzaj masażu, który pobudza krążenie limfy. Zmniejsza obrzęki i cellulit. Sprawdź, jak działa.