Mężczyzna trenujacy bieganie z opaską whoop na ręku

Opaska fitness WHOOP 4.0 – jak monitorować wydajność snu i aktywności fizycznej?

WHOOP to opaska fitness, która monitoruje najważniejsze parametry naszego ciała. Sprawdza się podczas uprawiana sportu czy snu.

W przypadku profesjonalnych sportowców, ale także amatorów i miłośników różnych dyscyplin, pomiar osiągnięć jest bardzo przydatny w doskonaleniu swoich treningów i kontrolowaniu reakcji ciała. Jednym z chętnie wybieranych gadżetów do tego właśnie celu, są opaski sportowe. Sprawdź, czym wyróżnia się opaska WHOOP, co możesz dzięki niej zmierzyć i jak właściwie działa.

Opaska WHOOP – co to jest i jak działa?

Różnego rodzaju monitory aktywności czy opaski sportowe z różnymi czujnikami i akcesoriami to żadna nowość, zwłaszcza w świecie profesjonalnego sportu. Z uwagi na to, że pozwalają analizować stan organizmu lub choćby mierzyć tak podstawowy parametr jak tętno spoczynkowe czy wysiłkowe, cieszą się zainteresowaniem. By jednak wybrać jedną, która posiada wszystkie wymagane funkcje i dobrze spełnia swoją rolę, trzeba się nieco naszukać.

Opaska WHOOP to dla wielu właśnie rozwiązanie i produkt, który zawiera w sobie wszystkie najważniejsze cechy. Jest to niepozorny monitor aktywności, który różni się na pierwszy rzut oka tym, że nie posiada wyświetlacza! Jest za to wyposażona w szereg czujników, które 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pobierają informacje na temat Twojego ciała, gromadzą je w przeznaczonej do tego aplikacji i analizują je.

WHOOP mierzy na przykład poziom Twojej aktywności, informuje o poziomie przeciążeń ciała podczas treningu, proponuje kolejne cele, ale to nie wszystko. Ma także możliwość monitorowania snu, poziomu stresu, koniecznej regeneracji czy ogólnego stanu zdrowia. Jest urządzeniem, które dostarcza wszystkich niezbędnych wskazówek i informacji na temat zdrowia i kondycji Twojego organizmu.

Mężczyzna ćwiczący z talerzem do sztangi na macie

Opaska i aplikacja WHOOP – jak korzystać?

W całej swojej prostocie opaska WHOOP nie jest zupełnie skomplikowana w użytkowaniu. Wystarczy zakupić urządzenie, pobrać na swój smartfon specjalną aplikację, pozwalającą gromadzić i analizować wszystkie dane. Opaskę zakłada się na nadgarstek, choć dzięki specjalistycznym technologiom czujniki są w stanie pobierać dane również z innych punktów na ciele. Co ważne, WHOOP jest bardzo lekki, wygodny i nie sprawia dyskomfortu podczas noszenia. Do tego jest odporny na kurz i wodoodporny, dlatego możesz śmiało brać w nim nawet prysznic.

WHOOP oferuje swoim użytkownikom funkcje prywatnego trenera.
Dotyczy to zarówno treningów, jak i snu oraz regeneracji. WHOOP pomaga na przykład wyznaczać cele treningowe, dostosowywać proces regeneracji do trybu życia, czy wybudzić organizm ze snu w momencie, gdy jest najbardziej wypoczęty. Aplikacja, poza rejestrowaniem i analizowaniem danych dotyczących zdrowia, ma także funkcję, która pozwala rywalizować z innymi jej użytkownikami. Daje możliwość porównywania osiągów, parametrów snu czy regeneracji – to ciekawy czynnik społecznościowy.

Komu może się najbardziej przydać?

Jest to urządzenie, które zdecydowanie przypadnie do gustu osobom, lubiącym przyglądać się swojemu ciału i jego parametrom. To świetny gadżet dla sportowców, na przykład kolarzy, triathlonistów, biegaczy czy miłośników siłowni, którzy przygotowują się do zawodów, chcą powrócić do swojej formy lub wnieść ją na jeszcze wyższy poziom.

WHOOP będzie także dobrym wyborem dla osób, które lubią liczby, statystyki i analizy danych. To urządzenie bada wszelkie możliwe parametry ciała i poddaje je wnikliwym analizom, które później sami możemy obserwować. To ciekawe z punktu widzenia nauki o własnym ciele i tego, jak to, co robimy, wpływa na jego osiągi.

WHOOP opinie ma różne, choć duża większość użytkowników jest z niego bardzo zadowolona. Jeśli jesteś zapalonym sportowcem, który uwielbia cyferki, dane i pomiary, a na dodatek zależy Ci na poprawie swoich indywidualnych osiągów, spróbuj tej opaski sportowej i przekonaj się, ile może zmienić w Twoim życiu i treningu.

Przeczytaj także:

Mężczyzna wynurzający się z wody po skończonym nurkowaniu z butlą i analizatorem tlenowym

Analizator tlenowy – co to jest, jak go używać i do czego służy?

Analizator tlenowy umożliwia pomiar zawartości tlenu w oddechowej mieszance gazowej. Czym jest ten sprzęt nurkowy i jak używać tego czujnika?

Mężczyzna chodzący po bieżni w trakcie próby wysiłkowej

Czym jest elektrokardiograficzna próba wysiłkowa (EKG wysiłkowe)?

Elektrokardiograficzna próba wysiłkowa wykonuje się w diagnostyce bólów w klatce piersiowej, w trakcie wysiłku fizycznego i ocenia wydolność pacjenta.

Mężczyzna w odzieży sportowej ćwiczący na wioślarzu w domowej siłowni chcący doprowadzić organizm do epoc

Co to EPOC? Jak działa spalanie tłuszczu podczas odpoczynku?

Zastanawiasz się, czy można zwiększyć ilość kalorii spalanych po wysiłku? EPOC pomoże Ci zwiększyć metabolizm. Jak to działa? Sprawdź!

Kobieta w odzieży do biegania rozciągająca nogi w celu uniknięcia naderwania mięśnia trzymając się poręczy

Leczenie naderwanego mięśnia – na czym polega?

Naderwanie mięśnia to bolesne doświadczenie. Taka kontuzja to zazwyczaj skutek intensywnego wysiłku. Sprawdź, jak zadbać o ten uraz mięśniowy.

mężczyźni jadący na rowerach szosowych w kaskach i odzieży rowerowej

TOP 7 sposobów na regenerację dla kolarza

Czym jest zmęczenie i regeneracja? Jakie są skuteczne sposoby by zregenerować swój organizm po wysiłku? Poznaj autorozluźnianie powięziowe. Zapraszamy