Jaka jest prawidłowa technika wykonywania?
Podstawową kwestią jest to, że bieg bokserski wykonuje się w miejscu. Wszystko zaczynamy z pozycji wyjściowej, w której stajemy ze stopami w lekkim rozkroku, lecz znajdującymi się na szerokości bioder. Na sam początek warto rozpocząć od truchtu, który będzie prostszy na etapie nauki tego ćwiczenia. W trakcie biegu bokserskiego w miejscu kolana powinny być unoszone do góry tak, by udo było ułożone prawie równolegle do podłoża. Jednocześnie powinno się wyprowadzać ciosy proste, prostując i zginając łokcie. Co ważne należy robić to naprzemiennie. Oznacza to, że kiedy prawa noga jest w górze, to my wyprowadzamy cios z pomocą lewej ręki.
Sama technika biegu bokserskiego nie jest skomplikowana, wiec powinieneś szybko ją pojąć. Elementy, na które powinieneś zwrócić uwagę to między innymi odpowiednie ułożenie dłoni. Najlepiej, by zacisnąć pięść z kciukiem na wierzchu. Uderzenia z kolei powinny być wyprowadzane z klatki piersiowej na wysokość podbródka. Przed rozpoczęciem treningu pomóc może też kilka głębokich wdechów i wydechów. Bardzo ważnym elementem nauki będzie też wykształcenie odpowiedniej koordynacji ruchowej. Kończyny muszą odpowiednio pracować, by zapewnić najlepsze efekty. Po skończeniu ćwiczenia nie powinieneś też zapomnieć o rozciąganiu, by rozluźnić napięte mięśnie, które są normalne po tak intensywnym ćwiczeniu.
Jeśli nie masz zbyt dobrze wyrobionej kondycji fizycznej, to w trakcie wykonywania ćwiczenia niestety mogą pojawić się problemy z oddychaniem. Najważniejsze jest, by pamiętać o miarowym i prawidłowym oddechu w trakcie biegu w miejscu. Pomocne może być też skrócenie czasu trwania ćwiczenia. Osoby chcące zmusić swoje ciało do większego wysiłku mogą z kolei postawić na interwały. Wtedy ćwiczenie wykonujemy w zmiennym tempie, na przemian przyspieszając i zwalniając na przykład co 20 sekund.