Przykładowe ćwiczenia, które odmienią Twoją klatkę!
Czas przejść do praktyki, czyli ćwiczeń na klatkę, które z pewnością pokochasz po tym, jak dostrzeżesz ich niesamowite efekty. Jakie elementy warto włączyć do treningu klatki piersiowej?
– Wyciskanie sztangi na ławce do ćwiczeń poziomej (płaskiej) – wyciskanie to świetnie ćwiczenie na środkową część klatki i nie tylko. Dobrze angażuje też pozostałe jej części, a także mięśnie naramienne i barki. Dobierz uchwyt tak, by czuć klatkę, a nie obciążać tricepsa, i daj swoim mięśniom nowy bodziec do wzrostu. Połóż się na ławce, zepnij ciało i chwyć sztangę, a następnie z wdechem opuszczaj do klatki i z wydechem wypychaj.
– Pompki na poręczach do dipów – pompki na środek klatki to odpowiednie ćwiczenie, które rozciągnie tę część ciała i pobudzi ją do wzrostu. By bardziej zaangażować klatkę, pochyl się lekko do przodu, dłonie rozstaw szerzej niż na szerokość barków, a łokcie skieruj do zewnątrz. Unieś się na poręczy i wykonuj pompki przez uginanie stawów łokciowych. To ćwiczenie angażuje także mięśnie stabilizujące, czyli mięśnie brzucha i grzbietu.
– Pompki z wąskim rozstawem dłoni – klasyczne pompki to element treningowy, który równie dobrze możesz robić w domu. Choć mogą wydawać się niepozorne, mają dużą moc i sprawią, że zwiększy się Twoje czucie mięśniowe. Zrób podpór przodem, dłonie ustaw węziej niż szerokość barków, nogi utrzymuj wyprostowane i wykonuj zgięcia w łokciach.
– Wyciskanie hantli na ławce skośnej – wyciskanie na skosie dodatnim lub ujemnym wpływa na górne i dolne części klatki, tym samym wspiera rozwój środka klatki. Połóż się na ławce, zepnij ciało i ściągnij łopatki, a następnie wypychaj ciężar nad siebie.
Efektywny trening ma szansę dać Ci możliwość rozwoju i budowy środkowej części klatki piersiowej. Skup się na czuciu mięśniowym, pełnym zakresie ruchu, odpowiednim planie treningowym oraz właściwej technice wykonywania wszystkich ćwiczeń, a przekonasz się, że rozbudowana środkowa część klatki jest w Twoim zasięgu!