Co daje bieganie na brzuch? Efekty zależeć będą od wybranego rodzaju biegu. Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że bieg to po prostu przebieżka, żyłeś w błędzie. Istnieją bowiem różne techniki biegania. Warto je poznać, by móc cieszyć się z maksymalnych, obranych celów sylwetkowych.
Jogging — nazywany również przebieżką lub truchtem, to bieg utrzymany w wolnym tempie. Chociaż intensywność treningu nie jest wysoka, bieg daje dobre efekty. Pomaga schudnąć, pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, poprawia krążenie, napięcie i kondycję skóry, a nawet wpływa na poprawę zdrowia. Jogging chroni ponadto przed chorobami serca oraz zmniejsza ryzyko cukrzycy.
Biegi z obciążeniem — polecanym sprzętem, zwłaszcza przed planowanym maratonem, są obciążniki na nogi. Bieganie z obciążeniem rekomendowane jest osobom, którym zależy na poprawie kondycji, wydolności organizmu oraz zwiększeniu intensywności treningu biegowego
.
Bieganie po górach — wymagająca propozycja sportu, która wiąże się z dużym wysiłkiem, a nierzadko nawet i bólem. Bieganie po wzniesieniach oraz mniejszych górkach przynosi za to widoczne rezultaty. Wzmocnione i atrakcyjnie zarysowane mięśnie brzucha czy poprawa wydolności to tylko kilka z korzyści podejmowanego treningu. Decydując się na ten trud, zgubić można kilogramy i zalegający na brzuchu tłuszczyk. Ruch utrudnić można o bieganie po schodach. To dobra alternatywa, gdy za oknem panują niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Biegi długodystansowe — o tym rodzaju biegania mówimy po pokonaniu konkretnego dystansu. W przypadku kobiet biegiem długodystansowym nazwiemy trening przekraczający 3 km, z kolei u panów będzie to 5 km. Trenerzy personalni polecają urozmaicić je o bieganie pośród wzniesień oraz większych górek.
Sprint — to dobra alternatywa dla treningów aerobowych. Intensywny bieg uważany jest za najkorzystniejszy dla poprawy sylwetki i wyglądu brzucha. To opcja zdynamizowana, wymagająca spięcia całego ciała, mocno angażując przy tym mięśnie brzucha. Zaliczany jest do ćwiczeń cardio, czyli takich, które mocno pobudzają serce do pracy. Z tego względu sprint nazywany jest również treningiem tlenowym, wydolnościowym lub aerobowym.
Poza bieganiem w walce o szczupłą sylwetkę i płaski, umięśniony brzuch, warto urozmaicić swoją aktywność o dodatkowe formy ruchu. Świetnym wyborem może okazać się pływanie, czy wspomniany już trening siłowy. Z uwzględnieniem diety redukcyjnej efektami odchudzania można cieszyć się nawet po kilku tygodniach.