Efekty ćwiczeń z hula hop
Kręcić obręczą można wyłącznie dla zabawy, jednak nie powstrzyma to efektów, które pojawią się z czasem kontynuowania regularnej aktywności. Prawidłowa technika prowadzenia hula hop biodrami w kierunku kolan lub przeciwnym pozwoli zgubić nadmiar kilogramów, wygładzić linię talii i bioder, a także zarysować mięśnie nóg, szczególnie ud i pośladków. Trening z hula hop to również niemałe wyzwanie kondycyjne, szczególnie dla osób zaczynających swoją przygodę z kołem. Nie można odmówić mu też licznych działań prozdrowotnych!
Jeżeli wciąż nie wiesz, jakie hula hop do ćwiczeń wybrać, a zależy Ci na osiągnięciu efektów wizualnych, poprawie koordynacji ruchowej oraz wzmocnieniu osłabionych mięśni różnych obszarów ciała np. kręgosłupa, taniec z kołem o zmiennej intensywności to wyzwanie w sam raz dla Ciebie. Jednak różne rodzaje hula hop mogą ważyć zarówno kilkaset gramów, jak i do kilku kilogramów. Warto dobrze rozeznać się i wybrać model o odpowiednim ciężarze – ma to duże znaczenie w jego prowadzeniu.
Pamiętaj też, aby dopasować pierwsze hula hop (dla początkujących) do Twojego wzrostu. Prawidłowo dobrane koło postawione w pionie powinno sięgać do dolnych żeber użytkownika. Jednak można spotkać się też z zaleceniem, aby hula dochodziło do górnej krawędzi kości biodrowej. To daje różnicę kilku cm, a więc margines indywidualnego dopasowania np. do preferencji. Zwróć uwagę na innowacyjne modele obręczy z wypustkami lub masażerem. Nie dość, że, kręcąc nimi, wyrabiasz sylwetkę, to jeszcze zyskujesz głęboki masaż tkanek skóry oraz organów wewnętrznych, co wpływa na metabolizm i wspomaga zachowanie jego równowagi.