Spożywanie wysokokalorycznych i tłustych produktów zawsze prowadzi do jednego — przybierania nadprogramowych kilogramów. Tkanka tłuszczowa odkłada się nie tylko na udach, pośladkach i brzuchu, ale również na twarzy, której nie da się ukryć pod warstwami ubrań. Poza dodatkową masą niezdrowe jedzenie wpływa także na pogorszenie wyglądu ciała i obniżenie samopoczucia. Skóra może stać się bardziej podatna na niedoskonałości, wiotczeje i traci swój naturalny blask. Aby tego uniknąć, a dodatkowo móc wpłynąć na wysmuklenie buzi, niezbędnym krokiem wydaje się wprowadzenie zdrowego i właściwie skomponowanego planu żywienia.
Jeżeli Twoim celem jest pozbycie niechcianej tkanki tłuszczowej, która sprawia, że twarz wygląda na pucołowatą i stale opuchniętą, stosuj się do wyszczególnionych poniżej zaleceń dietetycznych. Gwarantujemy, że poczujesz się znacznie lepiej, a efekty przyjdą wcześniej, niż się tego spodziewasz.
Wzbogać dietę w świeże warzywa i owoce
Pulchna buzia może stać się jedynie wspomnieniem, jeżeli do swojej diety wprowadzisz więcej warzyw i owoców. To produkty o znikomej ilości tłuszczu, dzięki którym możesz zadbać o prawidłową pracę układu trawiennego i poprawę perystaltyki jelit. Zdrowa i lekka dieta sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać na smukłą, wypoczętą i młodszą.
Ogranicz spożywanie wysokoprzetworzonej żywności do minimum
Często przyczyną tłuszczu na twarzy, odkładającego się wokół żuchwy, jest dieta obfitująca w tłuszcze, cukier i węglowodany. Z jadłospisu najlepiej jest więc wyeliminować słodycze, słone przekąski i jedzenie typu fast food.
Unikaj soli i cukru
Zbyt wysoka ilość soli stosowanej w kuchni, może zatrzymywać wodę w organizmie, co szybko uwidacznia się na naszej twarzy. Z kolei jadłospis bogaty w cukier prędko odbije się na gorszym wyglądzie skóry. Aby schudnąć z szyi, policzków i podbródka, należy wystrzegać się spożywania niezdrowej żywności i sięgać po produkty pełnoziarniste, warzywa liściaste, owoce, odtłuszczony nabiał, chude mięsa i ryby. Chcąc pozbyć się grubej twarzy, w miejsce słonych przekąsek warto umieścić samodzielnie przygotowane smakołyki jak np. domowe chipsy z pieczonych warzyw podane w towarzystwie lekkiego dipu na bazie jogurtu naturalnego.
Dbaj o odpowiednie nawodnienie
Dzienne spożycie płynów nie powinno być mniejsze od 2 litrów wody. Nawodnienie to niesłychanie ważna sprawa, o którą należy troszczyć się każdego dnia. Wpływa ono bowiem na samopoczucie, wygląd i przyspiesza metabolizm. Mało tego, woda zapełnia żołądek, co pozytywnie przekłada się na starania dietetyczne i spalanie tkanki tłuszczowej.
Unikaj napojów alkoholowych
Obrzęk twarzy i szyi nierzadko wzmaga się po spożyciu alkoholu. Napoje wysokoprocentowe zawierają dużo kalorii, a poza nimi nie oferują nic wartościowego. Picie trunków powoduje, że twarz staje się spuchnięta. Dodatkowo szybko zauważysz zatrzymanie wody w organizmie i idące za tym skutki — uczucie ciężkości i podkrążone oczy.
Wysypiaj się
Skłonność do opuchlizny potęgować może zbyt mała ilość snu. Twarz wydaje się wówczas bardziej nabrzmiała i niezdrowa. Warto zatem zadbać o odpowiedni czas na regenerację. Dorosły człowiek powinien spać przynajmniej 7-8 godzin na dobę.