Jak napompować piłkę bez igły? Metoda numer 1 - igła strzykawki
Pierwsza metoda, którą przedstawimy, będzie wymagała wykorzystania strzykawki z igłą. Jeżeli więc posiadasz ją w domu to wiedz, że masz też możliwość samodzielnego napompowania piłki. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to metoda dosyć czasochłonna, ponieważ pompowanie nią może trwać nawet do dwóch godzin. Wszystko zależy od objętości strzykawki. To właśnie długi czas trwania jest dużą wadą tej metody, dlatego też należy ją stosować jedynie w przypadku, kiedy nie mamy innego wyboru. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że niesie ona za sobą ryzyko uszkodzenia wentyla.
No dobrze, ale w jaki sposób to działa? Cały proces opiera się o wprowadzanie powietrza do piłki za pomocą strzykawki i igły medycznej, najlepiej o dużej pojemności. W przypadku strzykawek medycznych o dużej objętości może trwać to od 30 do 40 minut, natomiast w przypadku mniejszych modeli zajmie to około 60-120 minut.
Aby zapobiec uszkodzeniu wentyla, należy w pierwszej kolejności nasmarować go smarem silikonowym lub innym środkiem o podobnym działaniu. Następnie napełnij strzykawkę powietrzem i umieść igłę w wentylu piłki wdmuchując do niej zawartość. Procedurę tą należy powtarzać aż do momentu, kiedy piłka będzie napompowana do takiego stopnia twardości, jakiego oczekujesz.