Rodzina w strojach sportowych i kaskach jadąca leśną drogą na używanych rowerach elektrycznych

Jaki używany rower elektryczny kupić?

Jaki używany rower elektryczny kupić? Dowiedz się, czym kierować się podczas zakupu używanego roweru elektrycznego!

Nie można ukrywać, że rower elektryczny to dosyć drogi zakup. Ceny solidnych produktów ze średniej półki to wydatek kilku tysięcy złotych. Taka cena roweru może skutecznie odstraszyć osoby, które chcą nabyć elektryka, ale dysponują ograniczonym budżetem. Nic więc dziwnego, że w głowie pojawia się pomysł zakupu używanego egzemplarza. Czy warto kupić używanego e-bike'a? Na co zwrócić uwagę podczas oględzin roweru? Co ma do zaoferowania w tej kwestii Decathlon? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Rower elektryczny nowy czy używany?

Koszt nowego roweru elektrycznego wynosi kilka tysięcy złotych. Im bardziej zaawansowany model, tym wyższa cena. Nic więc dziwnego, że wiele osób rozważa zakup modelu używanego, który jest o wiele tańszy. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają ograniczony budżet. Trzeba być jednak świadomym, że e-rower posiada o wiele bardziej skomplikowaną budowę niż klasyczny jednoślad, dlatego też jego zakup wymaga posiadania wiedzy.

Wielu ekspertów przestrzega przed kupnem używanych rowerów elektrycznych właśnie ze względu na brak wiedzy. Szukając modelu dla siebie, naprawdę można trafić na sprawne i jakościowe modele. Trzeba jednak dobrze wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę, aby nie kupić wyeksploatowanego urządzenia. W innym wypadku istnieje duże ryzyko, że nabędziemy rower, który będzie wymagał natychmiastowej naprawy, a wtedy koszta mogą przekroczyć cenę nowego elektryka.

rowery elektryczne stojące na drodze

Jaki używany rower elektryczny warto kupić? Kryteria wyboru

Podjąłeś decyzję o zakupie roweru elektrycznego z drugiej ręki? Znakomicie! Należy wiedzieć, że aby finalnie być zadowolonym ze swojego zakupu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. W pierwszej kolejności powinieneś upewnić się, czy sprzedawca posiada dowód zakupu, książeczkę serwisową lub kartę gwarancyjną. To bardzo ważny krok, ponieważ pozwala upewnić się, że rower nie jest kradziony, a także prześledzić całą historię serwisowania oraz napraw.

Czasem można się spotkać z sytuacją, że rower nadal znajduje się na gwarancji. W takim przypadku zyskujemy możliwość naprawy usterek wynikających z wad fabrycznych. Kolejnym krokiem, który powinien być obowiązkowy, są oględziny techniczne jednośladu. Należy sprawdzić stan każdej części z osobna, dlatego też warto byłoby zobaczyć rower przed zakupem na własne oczy. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

1. Silnik. Metoda sprawdzania jego sprawności jest bardzo prosta – wystarczy wsiąść i przejechać się kawałek rowerem, sprawdzając każdy z trybów. To jedyne, co możemy zrobić podczas oględzin, ponieważ na rozkręcanie i sprawdzanie każdego komponentu z osobna po prostu nie ma czasu. Warto jednak dowiedzieć się, jaki przebieg ma silnik, co pozwoli oszacować zużycie poszczególnych elementów.

2. Rama. To zdecydowanie największy element jednośladu. Bez względu na to, z jakiego materiału jest skonstruowana, konieczne jest sprawdzenie, czy nie posiada żadnych uszkodzeń w postaci wgnieceń, czy pęknięć. Każda tego typu usterka może skutkować jej złamaniem podczas intensywnego użytkowania.

3. Napęd. Sprawność tego elementu ma bezpośrednie przełożenie na płynność jazdy i jej wspomaganie. Na co szczególnie zwrócić tutaj uwagę? Przede wszystkim nasze zainteresowanie powinno się skupić na szybkości działania przerzutek oraz na tym, czy kaseta nie posiada przetarć. Warto również sprawdzić, czy na łańcuchu nie widać śladów korozji. Nie można jednak zapominać, że używany rower będzie nosił ślady zużycia.

4. Akumulator. Bateria to serce roweru elektrycznego, dlatego powinieneś poświęcić jej szczególną uwagę. Sprawna bateria przekłada się na zasięg osiągany przez e-bike, ale także odpowiada za bezpieczeństwo użytkownika. Niewłaściwie użytkowane ogniwo grozi skróceniem żywotności, a w skrajnych przypadkach nawet wybuchem podczas ładowania lub jazdy.

5. Koła. Uwagę należy zwrócić także na stan kół. Rowery używane mają to do siebie, że opony mogą już nosić większe lub mniejsze objawy zużycia. Jeśli stan ogumienia nie jest najlepszy, warto od razu po zakupie wymienić opony na nowe. Należy także spojrzeć na obręcze oraz szprychy. Jeśli są w dobrym stanie, nie wymagają wymiany.

6. Hamulce. Sprawne hamulce w rowerze elektrycznym to gwarancja naszego bezpieczeństwa. E-bike to typ pojazdu, który jest cięższy od klasycznego roweru, a także zdolny do rozwijania dużych prędkości, nawet na nierównym terenie. Oznacza to, że hamulce odkrywają w nim ogromną rolę i należy o nie dbać. Dowodem na ich sprawność będzie brak piszczenia w suchych warunkach oraz momentalne blokowanie kół.

Ludzie w strojach sportowych zdejmujący rowery z bagażnika rowerowego mocowanego na hak samochodu

Zakup używanego roweru elektrycznego – sprawdź ofertę Decathlon!

Chciałbyś kupić rower elektryczny używany, ale obawiasz się, że trafisz na wadliwy egzemplarz i finalnie na tym stracisz? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Decathlon prowadzi odsprzedaż używanych rowerów elektrycznych. Dzięki ofercie BuyBack osoby chcące pozbyć się swojego elektryka mogą sprzedać go nam. Nasi eksperci sprawdzają rower pod kątem technicznym, serwisują, a następnie wystawiają do sprzedawania na stronie. Dzięki temu możesz mieć pewność, że kupujesz jakościowy produkt, który nie zepsuje się po kilku jazdach!

Nasza usługa 2nd Life pozwala zakupić używany rower w dobrym stanie. To znakomity sposób na oszczędności przy jednoczesnej gwarancji, że rower będzie sprawny. Znajdziesz u nas duży wybór modeli rowerów elektrycznych z różnych półek cenowych. Nasi fachowi doradcy pomogą Ci znaleźć produkt, który idealnie spełni Twoje oczekiwania. Z ofertą używanych jednośladów może zapoznać się w naszym sklepie internetowym Decathlon.pl!

Przeczytaj także

Jaki rower elektryczny wybrać? Jaki model będzie najlepszy?

Jaki rower elektryczny wybrać? Jaki model będzie najlepszy?

Zastanawiasz się, jaki rower elektryczny kupić? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące napędu i jazdy na tego typu urządzeniach!

Młody mężczyzna jedzie na rowerze przez park w stroju sportowym i kaski

Konwersja roweru - jak przerobić rower na elektryczny?

Konwersja roweru na elektryczny to coraz częstszy zabieg. Jednak czy da się przerobić rower na elektryczny w korzystniejszej cenie od nowego e-bike'a?

Kobieta jadąca na rowerze elektrycznym w kasku

Tani rower elektryczny - jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?

Tani rower elektryczny ➤ Sprawdź, jaki wybrać i na co zwrócić uwagę ➤ Zobacz na czym się skupić podczas kupna roweru ☛ Dowiedz się więcej

kobieta i mężczyzna jadący na rowerach elektrycznych w kaskach

Jaki rower elektryczny trekkingowy warto wybrać?

Dobry rower elektryczny trekkingowy powinien wyróżniać się lekkością i wytrzymałością. Przedstawiamy ranking rowerów trekkingowych dostępnych na rynku