Mężczyzna trzymający telefon w nerce podczas biegania z koleżanką

Gdzie trzymać telefon podczas biegania? Sprawdzone rozwiązania

Biegając z telefonem, zabezpiecz swój smartfon przed upadkiem i deszczem. Sprawdź, gdzie trzymać telefon podczas biegania, by było Ci wygodnie.

Smartfon obecnie towarzyszy nam już praktycznie wszędzie. Korzystamy z niego nie tylko w domu czy pracy, ale także ćwicząc. Ze względu na aplikacje monitorujące trening, a także dostępność połączeń w razie nagłych sytuacji, może być on przydatny również w czasie joggingu. Problemem nierzadko jest jednak znalezienie odpowiedniego miejsca do jego przechowywania w trakcie aktywności fizycznej. Gdzie trzymać telefon podczas biegania? Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania.

Bieganie z telefonem – czy warto?

Posiadanie telefonu podczas treningu biegowego może być przydatne w wielu sytuacjach. Narzędzie to za pomocą dedykowanych aplikacji monitoruje tempo, dystans oraz inne parametry tej aktywności. Dodatkowo pozwala na odtwarzanie ulubionych podcastów czy muzyki, co umila nam ten ruch. Niektórzy zabierają ze sobą smartfon również ze względów bezpieczeństwa, aby w razie wypadku czy kontuzji, móc wezwać pomoc.

Problemem często jest jednak umiejscowienie tego urządzenia w trakcie wysiłku fizycznego na zewnątrz. Może nam ono przeszkadzać i negatywnie wpływać na swobodę ruchów. Dodatkowo jest narażone na upadek lub uszkodzenie. Dlatego warto przed wyjściem na jogging, zastanowić się, gdzie je schowamy, aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo, a także, by nie zniszczyć tego nierzadko kosztownego sprzętu.

Kobieta w stroju sportowym biegająca z etui telefonem w ręku

Gdzie telefon podczas biegania – jak zabezpieczyć smartfon?

Powinniśmy swój smartfon chronić podczas ćwiczeń zarówno przed wstrząsami, upadkiem, jak i wilgocią, która może wynikać ze zmiennych warunków pogodowych, ale i być efektem pocenia się. Opcji przechowywania telefonu jest wiele. Zalicza się do nich nerki, plecaki, akcesoria do telefonu do biegania takie jak  opaski na ramię czy specjalne etui. 

Mimo że najprostszym wyjściem wydaje się być schowanie takiego sprzętu do kieszeni, to jednak nie zawsze jest to dobry wybór. W takim przypadku najprawdopodobniej będzie nam nie tylko niewygodnie, a podskakujący gadżet zacznie nas irytować, ale także zwiększymy ryzyko jego uszkodzenia, ponieważ może on nam wypaść. Dlatego sposób zabezpieczenia tego urządzenia, powinien je nie tylko ochraniać, ale też umożliwiać nam do niego szybki dostęp.

Gdzie schować telefon podczas biegania? Do nerki

Bezpieczne i wygodne przechowywanie telefonu gwarantuje nerka do biegania. Jest to jedno z najczęściej wybieranych akcesoriów przez amatorów nie tylko joggingu, ale również pokonywania tras rowerowych jednośladem. Składa się ona z niewielkiej torebki umiejscowionej w pasie, dzięki czemu z łatwością może przylegać do ciała, a jednocześnie umożliwiać schowanie drobnych dodatków. Projektowana jest specjalnie z myślą o tym, by nie krępować ruchów. Dlatego wyposażona jest w regulowany pas minimalizujący podskakiwanie przedmiotów wewnątrz.

Akcesorium to ma wiele zalet. Przede wszystkim jednak zapewnia wygodne miejsce na smartfon, który jest chroniony przed potem i wstrząsami. Może mieć również dodatkowe kieszonki pozwalające na oddzielne przechowywanie na przykład kluczy czy kart płatniczych, co zapobiega rysowaniu telefonu. Jeżeli planujemy trenować w zmiennych warunkach pogodowych, postawmy na model z wodoodpornego materiału.

Kobieta chowająca telefon do nerki

Czy warto trzymać telefon na ramieniu podczas biegania?

Świetnym rozwiązaniem, aby mieć swój telefon zawsze pod ręką w trakcie treningu, jest specjalne etui do biegania w formie opaski na ramię. Ważne jest, by było ono odpowiednio dopasowane do naszej ręki, abyśmy mogli bez obawy nawet skakać. Taka opaska gwarantuje stały dostęp do tego urządzenia, dzięki czemu z łatwością możemy kontrolować aplikacje czy zmieniać muzykę. Zazwyczaj takie produkty wyposażone są w specjalne okienka z tworzywa sztucznego, umożliwiające obsługę smartfona bez konieczności wyciągania go z etui. 

Wśród zalet takiego rozwiązania wymienia się jego stabilność, ze względu na to, że nie powinno się ono przesuwać ani podskakiwać podczas joggingu. Dlatego jest to bardzo komfortowa opcja. Żeby jednak mieć pewność, że postawiliśmy na najlepszy model, zwróćmy uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Dobrze, jeżeli będzie wodoodporny, a jednocześnie oddychający. Rozmiar takiego gadżetu musi być dobrany w taki sposób, by nie uciskał on nam ramienia ani nie krępował ruchów.

Co zrobić z telefonem podczas biegania? Włożyć do plecaka

Zabranie telefonu na trening ma kluczowe znaczenie dla osób, które śledzą swoje postępy w specjalnych aplikacjach, co ma ich motywować do progresu, ale też jeśli dodają w mediach społecznościowych relacje z biegów. Zabezpieczyć urządzenie, a jednocześnie wziąć ze sobą wodę czy dodatkową odzież do biegania, taką jak koszulka czy spodenki, pozwoli nam plecak do biegania. To dobra opcja, zwłaszcza w przypadku długich tras.

Plecak biegowy powinien być lekki i dobrze dopasowany do ciała, a także stabilny, by nie przeszkadzał nam podczas ćwiczeń. Najlepiej postawić na model wyposażony w wodoodporną, specjalną kieszeń na telefon z dodatkowym zabezpieczeniem, dzięki któremu nie będzie się on przemieszczał w trakcie ruchu.

Gdzie włożyć telefon podczas biegania? Do kieszeni

Z pewnością łatwy dostęp do telefonu podczas biegania będziemy mieli, jeśli schowamy go do kieszeni spodenek, legginsów czy spodni. Wiele typów odzieży sportowej ma dedykowane elementy dopasowane do rozmiaru współczesnych smartfonów, które wyposażone są w zamki błyskawiczne. Zazwyczaj umieszczone są w strategicznym miejscu, by nie przeszkadzały nam w trakcie treningu. Dlatego mogą być zlokalizowane na przykład na udzie, biodrze czy w dolnej części pleców. Mimo że sportowe legginsy czy spodenki, które posiadają kieszonki, są znacznie lepszym rozwiązaniem niż noszenie takiego gadżetu w czasie ćwiczeń w zwykłych ubraniach, to jednak opcja ta nie jest pozbawiona wad.

Bieganie z komórką a etui na telefon

Dużą popularnością wśród biegaczy cieszy się specjalne etui na telefon. Odpowiednio dobrane może chronić go przed zniszczeniem. Na rynku dostępnych jest wiele takich gadżetów wykonanych z różnych materiałów. Do wyboru mamy proste, silikonowe, a także bardziej zaawansowane, wodoodporne rozwiązania. Jeśli podczas joggingu zamierzamy trzymać swój smartfon w ręce lub w kieszeni, najlepiej postawić na case'y z powierzchnią antypoślizgową lub gumową. Jeżeli jednak preferujemy noszenie takiego urządzenia w plecaku czy nerce, powinno ono gwarantować właściwą ochronę przed wstrząsami. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się wersja z warstwą amortyzującą.

Kobieta biegająca po górach z plecakiem

Jak biegać z telefonem w ręku?

Niektórzy, zabierając ze sobą telefon do biegania, decydują się na to, by trzymać go w ręku. Rozwiązanie to, choć jest najprostsze, to ma swoje wady i może być niezbyt wygodne. Jest nie tylko męczące ale również naraża urządzenie na upadek. Dodatkowo wilgoć z rąk może negatywnie wpływać na smartfon. Dlatego jeżeli już decydujemy się taką opcję, wówczas zainwestujmy w etui z paskiem na dłoń, dzięki któremu będziemy mogli pewnie utrzymywać taki sprzęt w ręce bez konieczności mocnego ściskania go. Zazwyczaj takie produkty wyposażone są w wodoodporne, antypoślizgowe paski oplatające dłoń, które gwarantują większe bezpieczeństwo i komfort podczas biegu.

Gdzie schować klucze podczas biegania oraz dodatkowe akcesoria?

Podczas treningu oprócz telefonu, bardzo często musimy mieć ze sobą również inne przedmioty, takie jak na przykład klucze, ale i pieniądze, karty płatnicze czy słuchawki. Istnieje kilka różnych rozwiązań pozwalających na ich bezpieczne przechowywanie. Wśród najpopularniejszych wymienia się kieszenie w odzieży biegowej, a także specjalną nerkę lub plecak. Dostępne są również opaski na klucz na rękę lub kostkę oraz karabińczyki i breloczki, za pomocą których można przymocować te niewielkie elementy do szlufki w spodenkach. Pewną nowością jest magnetyczna kieszonka mocowana na krawędzi ubrania.

Telefon podczas biegania może być przydatnym urządzeniem. Obecnie jednak sportowcy coraz częściej korzystają też z innego sprzętu. Mowa tu o smartwatchu. Najlepsze zegarki sportowe posiadają nadajniki GPS, liczniki kroków czy pulsometr, a dodatkowo umożliwiają odbieranie połączeń. Ich sposób zapięcia nie różni się od tego wykorzystywanego w standardowych zegarkach, dzięki czemu dobrze trzymają się w miejscu.

Przeczytaj także:

Mężczyzna biegający latem na czczo

Bieganie na czczo czy po śniadaniu – kiedy trenować?

Bieganie na czczo czy po śniadaniu? Wielu biegaczy zadaje sobie to pytanie przed porannym treningiem. Sprawdź czy warto biegać na pusty żołądek.

Kobieta biegająca w zimię w kurtce do biegania

Jak biegać zimą? Sprawdź, jak się do tego przygotować

Zimowy trening biegowy może nieść mnóstwo korzyści. Sprawdź, jak biegać zimą, gdy szybko zapada zmrok w niskiej temperaturze na zimnym powietrzu.

kobieta z plecakiem w legginsach biega w górach

Bieganie po górach – jak zacząć trenować do biegów górskich?

Chcesz spróbować biegania w górach? Sprawdź porady dotyczące tego, jak zacząć biegać po górach, jak przygotować się do pierwszego biegu górskiego.

Mężczyzna biegnący tyłem w butach sportowych po bieżni

Codzienne bieganie 30 minut – efekty biegania

Codzienne bieganie 30 minut – efekty po tygodniach regularnych treningów. Sprawdź, co daje bieganie i systematyczny trening 30 minut dziennie.

Mężczyzna biegnący tyłem w butach sportowych po bieżni

Bieganie tyłem – poznaj zalety biegania do tyłu

Bieganie tyłem to ciekawy element, który angażuje zupełnie inne mięśnie i stawy niż standardowy trening biegowy. Sprawdź, co daje bieganie do tyłu.