Nordic walking w ciąży – aktywność fizyczna poprzez marsz
Nordic walking polega na połączeniu standardowego spacerowania z kijkami. Marsz z kijkami różni się jednak od zwykłych spacerów tym, że angażuje o wiele większą liczbę mięśni i jednocześnie minimalizuje obciążenie stawów. Jeśli będziesz słuchać swojego ciała, podstawowy trening nordic walking nie będzie niósł za sobą ryzyka w okresie ciąży. Wręcz przeciwnie – możesz w ten sposób wspomóc dotlenienie organizmu.
Ale uwaga! W czasie ciąży ciało każdej kobiety się zmienia – z każdym miesiącem ciąży wzrasta m.in. waga, sumarycznie średnio o ok. 12 kg. Taka zmiana może sprawiać, że równowaga ciężarnych kobiet będzie zaburzona, co jest całkowicie normalne – brzuch z każdym tygodniem staje się coraz większy. Obciążenie organizmu może powodować też wygięcie kręgosłupa. Przyszłe mamy powinny więc szczególnie uważać na postawę swojego ciała. Wszelką aktywność fizyczną kobiety powinny więc skonsultować z lekarzem i zadać również pytanie, czy nordic walking w ciąży jest bezpieczny w ich przypadku i nie ma żadnych przeciwwskazań.
Prawidłową sylwetkę w trakcie ćwiczeń dla kobiet w ciąży pomogą utrzymać buty do chodzenia dla kobiet, które nie tylko zapewnią wygodę w trakcie marszu, ale też zwiększą frajdę z uprawiania sportu i będą ułatwiać przejście.