W sprzedaży można znaleźć całą masę odmian kreatyny. Różnią się one tym, w jaki sposób kreatyna jest podawana, przyswajalnością, czy też działaniem. Wbrew pozorom rodzajem kreatyny nie jest fosfokreatyna. To bowiem substancja, która powstaje naturalnie w naszym ciele i owszem ma związek z kreatyną, lecz nie jest suplementowana.
Monohydrat kreatyny
Najstarszy i najpopularniejszy rodzaj kreatyny to właśnie monohydrat. Jest on ponadto jednym z najtańszych i z reguły poleca się go dla początkujących, którzy chcą dopiero zacząć suplementację kreatyną. Monohydrat ma niezwykle prostą formę. Składa się on z molekuł cząsteczek kreatyny oraz wody. Charakteryzuje go dobry wynik w trakcie przybierania masy nietłuszczowej. Jedyny minus monohydratu to zwiększona tendencja do magazynowania wody w organizmie.
Jabłczan kreatyny
Jednym z popularniejszych rodzajów, który jednocześnie jest dość nowoczesny technologicznie to jabłczan. To co odróżnia go od monohydratu to przede wszystkim lepsza rozpuszczalność w wodzie, dzięki czemu stosowanie jabłczanu jest łatwiejsze.
Chlorowodorek kreatyny
Idealny wybór dla zaawansowanych sportowców i kulturystów. Pod względem działania jest to zdecydowanie najmocniejsza kreatyna, która jest bardzo silnie skoncentrowana. Wyróżnia ją świetna wchłanialność i odporność na zmiany odczynu pH w układzie pokarmowym.
Cytrynian kreatyny
Jest ona dość podobna do jabłczanu kreatyny. Główna różnica to zastosowany związek, czyli w tym wypadku kwas cytrynowy, a nie jabłkowy. Cytrynian wyróżnia się dobrą wchłanialnością i mniejszą retencją wody w organizmie.
Azotan kreatyny
Ten rodzaj nie jest zbyt popularny wśród osób oczekujących wzrostu masy mięśniowej i siły. Działa bowiem bardziej na układ krwionośny, w którymc pozwala na poszerzenie naczyń, dzięki czemu przepływ krwi jest sprawniejszy, a dotlenienie organizmu znacznie lepsze.
Ester etylowy
Jest to jeden z najciekawszych rodzajów kreatyny. W przeciwieństwie do innych nie zawiera on bowiem żadnej substancji, która ma ułatwić wchłanianie lub rozpuszczanie samej kreatyny. Jest to za to zmodyfikowana kreatyna, która sama z siebie zapewnia świetną absorpcję i dobre wyniki fizyczne.
Chelat magnezowy kreatyny
Ten rodzaj kreatyny został wzbogacony o magnez po to, by zapewnić wyższą biodostępność. Jednocześnie przeciwdziała skurczom mięśni, właśnie dzięki zastosowaniu magnezu.
Kre-alkalyn
Kre-alkalyn to pewna forma kreatyny. Powstaje na bazie monohydratu, lecz zapewnia znacznie lepsze wyniki od niego, a dodatkowo wykazuje skłonności do zatrzymywania wody w tkance skórnej, co jest sporą wadę popularnego monohydratu kreatyny.